Novinky

14.3.2009 Skřetí říše na stránkách


Po delší době, kdy se o tento web nikdo skoro nestarat nyní napravuji svuj dluh a dávám na webovky instalační program dalšího počinu Ondřeje Fabiána. Dobrodružství se jmenuje "Skřetí říše". Stahujte v sekci Stahuj!

7.3.2009 English Version


In the section download can be downloaded translated game (as extension). This is the prototype of the english version, because most of texts has been translated by Google Translator. The result can look horrible, but you can still understand instead to czech. The prototype can be used as initial version for a complette english translation.

25.8.2008 Nová adresa


http://skeldal.vyletnici.net/

Upozornuji, ze adresa je DOCASNA! Dokud nevyresim registraci a hosting na jine domene. Stará adresa bude po kratkem case zrusena, takze ji prosim uz nepouzivejte.

5.3.2007 Magika má vlastní stránky


http://magika1.wz.cz/

6.1.2006 Webovská stránka Magiky

[Magika]
Ondřej Fabian pro náruživé hráče připravil webovskou stránku dobrodružství Magika, kde najdete několik tipů, screenshoty a dokonce návod. Takže až nebudete vědět dál, zde najdete nápovědu. Ale my skalní hráči to přece děláme až když všechny možnosti selžou po několika hodinách chození od ničeho k ničemu, že?

31.10.2005 Magika

[Magika]
Stahujte nové dobrodružství!

28.9.2005 Nová verze patche a nový AdvMan

Stahujte. Novou verzi patche a nový AdvMan pro tvorbu nových dobrodružství. AdvMan přináší další vylepšené funkce, například editor dialogů. Přibyly dva nové příkazy do dialogů. "drop_char" a "select_xicht(x)". Návod najdete v diskuzi.

18.7.2005 Nový Mapedit

Nový Mapedit přináší nějaká vylepšení, zejména tedy pro příznivce Multiakcí :o)

26.6.2005 Manažer dobrodružství

V sekci Stahuj! máme zase další novinku. Je to aplikace Adventure Manager (AdvMan). Jedná se o UI prostředí, pomocí něhož lze snadno editovat některé soubory a provádět překlad kouzel, dialogů a volat další nástroje, mimojiné i samotný MapEdit a Skeldal pro testování dobrodružství. Zatím zkušební verze. Zašedivělé položky nejsou ještě hotové. Začátečníky jistě zaujme funkce pro vytvoření nového dobrodružství, jenž se postará, aby všechny potřebné soubory byly na správném místě.

22.6.2005 Editor ikon

Přidal jsem do MapEditUtils prográmek na editaci ikon předmětů. Ve Skeldalu mají předměty kromě běžné grafiky ještě každý nějakou ikonu. Protože se předpokládalo, že ikon bude mnohem více, než grafiky (jelikož hráč nejčastěji uvidí ikony a taková ikona by měla nejpřesněji vyjadřovat, co to je za předmět), ukládají se ikony ve speciálních souborech po větším počtu. Nyní tedy máte možnost tyto soubory upravovat a přidávat si do nich vlastní ikony. Program sežere formát BMP a obrázek velikosti 45 x 55 ve 256 barvách.
Screenshot

16.6.2005 Nová verze

V sekci Stahuj! máme zase další novinky. Nová verze Skeldal.exe pro windows nese označení 1.2 build 1 a obsahuje zase nějaká vylepšení. Mimojiné kouzlo "Phase door" které funguje jako jednodušší teleport. Nedává čarodějovi vybrat cíl, ale zvolý nějaký náhodně (přičemž to může být takřka kdekoliv). Kouzlo má číslo speciální 26, je potřeba jej dodefinovat v tabulkách KOUZLA.DEF a pochopitelně namixovat nějakou konkrétní verzi kouzla například pro runy nebo lektvary. Podmínky pro kouzlo, případne vedlejší účinky a jiné nechám na tvůrcích dobrodružství.

Dále jsou k dispozici utiliti pro překlad dialogů a kouzel pro windows. Již byste tedy neměli býti závislý na DOS4GW. Nástroje jsou v beta-verzi, doufám, že se od původích dosových nijak (nepříjemně) neliší.

13.6.2005 Dokumentace

Na stránkách je k dispozici dokumentace k tvorbě dobrodružství. Jedná se o původní dokumentaci, takže ne vše asi bude fungovat tak jako kdysi. Na dokumentaci pro Windows verze MapEditu (spolu s dalšími pomocnými nástroji) se stále pracuje. Ostatní hledejte v sekci Stahuj!

23.3.2005 MapEdit

Alfaverze je k dispozici

Zpráva pro všechny, kteří získali Brány Skeldalu z březnového Levelu

Od uzávěrky byly opraveny další chyby v patchi. Stahujte zdarma na stránce downloadu.

15.3.2005 Brány Skeldalu zdarma

V pátek 18.3. výjde hra Brány Skeldalu zdarma v časopise Level. (No úplně zdarma to nebude, musíte si koupit ten Level). Takže pro zoufalce, kteří hru schání, nezapomeňte.

15.3.2005 MapEdit

MapEdit - editor pro hru Brány Skeldalu se nyní pomalu blíží k své první alfa verzi.
Mapedit

6.3.2005 Pomozte hledat chyby

Čtěte článek o tom, jak pomoc při hledání chyb v patchi

23.2.2005 Jak se píše konverze

Zajímá vás, jaké obtíže provázely vznik Windowsové verze. Chcete nahlédnout do střev hry? Pod pokličku vývoje?
Připravil jsem následující článek

23.2.2005 Licenční podmínky

Abych se vyhnul některým problémům a v reakci na nějaké e-maily, vydávám k patche tyto licenční podmínky

22.2.2005 Vyjádření k úterní situaci!

A zde je slíbené povídání. Také již můžete stahovat dál!

22.2.2005 Vyjádření k úterní situaci!

Někteří si jistě všimli, že na nějakou dobu byly stránky staženy. Tyto stránky opět byly obnoveny. Momentálně ale není k dispozici patch, ale i ten se vráti za chvíli spolu s dalším vysvětlením, které najdete v těchto novinkách. Přijměte prosím omluvu.

20.2.2005 Brány Skeldalu pro Windows jsou tu!

New Skeldal


Stahujte zde

20.2.2005 Vznikla tato stránka!

Pro příznivce posledního českého čtverečkového dungeonu na PC vznikla tato stránka. Buďiž tyto stránky oficiálními stránkami Windows verze hry Brány Skeldalu. Oficiální stránky vlastní hry najdete na stránkách producenta Napolen Games.