Návod k dobrodružství

Vesnice:

V této úrovni dobrodružství začína. Nejsou zde žádné nestvůry, pokud do toho nepočítám Tworgy. Na začátku se podívejte do kašny a to ze všech stran. Je možné v ní nalést nějaké peníze jako finanční základ. Tyto peníze nepropijte, ale bežte se podívat na skládku. Pokud zaplatíte Matějovi určitý obnos, pustí vás dovnitř, kde si mezi starým harampádím mužete nalést i docela slušnou výbavu. Zbytek utraťte v kovárně, nebo u koželuha. Nezapomente si koupit paklíce a hurá do jeskyně.

Do vesnice se ješte mnohokrát vrátíte. A tak řeknu, co je možné zde nalézt. Vetšina obchodu prodává víceméně podobné předměty jako v Branách Skeldalu (BS). Jen některé předmety mají upravené vlastnosti, většinou jsou vylepšeny, ale mají širší rozsahy, takže nemusí být vždy stoprocetně učinné.

U mága si mužete koupit runy se základními kouzly. Jestliže vám na začátku dobrodružství umře některá postava, je možné požádat mága, aby vám postavu za urcitý obnos obživil. Dauron (ten mág) vám muže leccos povedet o nalezených predmetech a vypomoc tak s některými úkoly.

Do vesnice ústí i Teleport. Tento teleport dokáže přenášet postavy do hlubšich pater labyrintu, s podmínkou, že postavy tímto teleportem přišly. V pokročilých lokacích mužete nalést speciální páky, které přenesou skupinu do vesnice. Vstupem do tohoto teleportu je skupina přenesena zpět na puvodní místo. Na začátku dobrodružství Teleport nevede nikam.

Targanova jeskyně

POZOR! Čísla neučují pořadí, v jakém je nutné hru hrát. Pouze plní úlohu označení místa.
 1. Všechny dveře s rezatým zámkem lze vypáčit paklíčem. Na některé zámky budete potřebovat vyšší obratnost
 2. Tlačítko na zdi spouští past, která vás pomate. Uvidité věci, které ve skutečnosti nejsou. Dírou propadněte do nižších pater, zpět se lze vyškrábat za pomocí teleportu 6.
 3. Tlačítko na zdi vyzvedne kamenný most. Voda kolem je hluboká, postavy se v ní snadno utopí. Proto je nutné se k mostu dostat okolo.
 4. Jeden z ohnivých kruhů leží u draka. Ten přestane chrlit ohnivé koule po vyčištění místnosti od všech nepřátel.
 5. Zde naleznete zajímavé lektvary. Dejte si ovšem pozor na skřety, kteří vás hned obklíčí.
 6. Sem ústí teleport z podzemí. Tlačítko na zdi otevírá tajnou chodbu do vesnice. Je zde věru hodně nepřítel.
 7. Nejprve stiskněte tlačítko na zdi. Pak se postavte proti dírám a hodtě jeden nepotřebný předmět přes díry.
 8. Tímhle tlačítkem, které se objeví na západě je možne otevřít mříž.
 9. Zde naleznete truhlu s holí, kterou odneste Dauronovi.
 10. Nezapomente si prohlédnout truhly. Zelená kostra vám zadá úkol, který byste měli splnit ale o tom si povíme až v další úrovni. POZOR, jakmile zraníte, nebo napadnete tuto postavu, už se s vámi nebude bavit.
 11. <to mi nějak vypadlo z mapy>
 12. Prohledejte truhlu ale pozor! Je na ni navěšena šipková past. A hurá do další úrovně
 1. Abyste se dostali z této části labyrintu, budete muset sehnat 4 ohnivé kruhy, které se někde kolem povalují. Tyto kruhy jsou na mapě označené .číslem 14 a číslem 4
 2. Ohnivé kruhy. Jeden leží u kostry, jeden leží na trůnu a jeden v truhle. K tomu poslednímu je nutné nalézt klíč k kruhle, kterou má některý strážce. Při hledéní používejte kouzlo Pravdivé vidění.
 3. Díra vede do další části labyrintu
 4. Tato sporná pavučina leze ani rozsekat ani vypálit. Neexistuje způsob jak se za ní dostat.
 5. Zde jsou ukryty nějaké dobré věci.
 1. Otevřením truhly se spustí past, která vám do zad střelí ohnivou kouli
 2. Hala blesků - Nepokoušejte se jí projít dokus nenavštívíte lokaci 22
 3. Tlačítkem na východě vypínáte energii pro Halu blesků. Pozor na kamenného draka který stojí na západě a po stisknutí tlačítka se rychle schovejte u jižní stěny výklenku, kde je zobrazeno číslo 22.

Hlouběji do středu země

 1. Zde začíná další úroveň. Na východě je teleport, který vede do vesnice. Zatáhněte za páku a nechte se nést hyperprostorem. Na sever od páky můžete vstoupit do tajné chodby 9. Chodbu nelze detekovat kouzlem Automaping použijte Pravdivé vidění.
 2. Tato místost obsahuje tajné teleporty uspořádané do šachovnice. Po tom co zabijete všechny nestůry místností projdete takto: (začátek na severu)

  Jih, Západ, Východ (stiskněte tlačítko na západě),Východ, Západ (stiskněte tlačítko na západě), Západ, Východ, Jih (měli byste stát u jihozápadní stěny), Západ, Jih - a hotovo. Poté se můžete podívat do chodby na západě a dostat se tak bodu 15.
 3. Žlutý mnich vás požádá o malou službu. Bude po vás chtít zabít Červeného mnicha v místnosti 8.
 4. Zde je možné nalést nějaké věci.
 5. K otevření dveří na východě potřebujete tři knihy.
  První
  - Tajemství hmoty,
  Druhý - Síla myšlenky
  Třetí - Umění magické
  Dveře na jihu lze otevřít pouze z druhé strany.
 6. Chamber mnichů... Neustále se tady tvoří noví a noví mniši.
 7. Nalákejte jednoho mnicha do téhle místnosti a pak uzavřete všechny přístupové cesty. Budete tak moci pokračovat k bodu 8.
 8. Přesvědčte mnicha aby vám dal hůl. Zároveň by vám měl zadat úkol - zabít Žlutého mnicha. Poté se vydejte k bodu 3. Až dokončíte úkol vraťte se a požádejte o odměnu. Získáte tak prsten Regenerace a štít Odplaty - obě věci se vám budou v budoucnu hodit. V knihovně mnicha objevíte nějaké runy a pak knihy: Tajemství hmoty a Zažehnání nemrtvých. S tou druhou se vraťte do Targanovi jeskyně k bodu 10 a dejte ji zelené kostře.
 9. Tajná chodba. Zde kromě jiné naleznete první zlatý kříž
 10. V knihovně lze leccos nalést, přičemž nemusí to být jedna věc.
 11. Esmeralda
 12. Páka odstraní zával za sloupem v místě 13
 13. Odsunte sloup do výklenku. Lze to provést jen v případě, že jste zatáhli za páku 12.
 14. Do hořejších pater.
 15. Stiskněte tlačítko na zdi a otevře se vám průchod k teleportu. Tak nemusíte pokaždé procházet místnost 2.
 16. K podzemní fontáně. Chodba vede několik pater hluboko a nic v nich není k vidění. Zastavte se až u fontány. Pokud smícháte Velký mana lektvar s vodou z fontány, získáte Lektvar magické ochrany. Tento lektvar po vypití umožní zejména mágům magickou ochanu, která se projevuje tak, že místo zásahových bodů ubývají body many za každý úder, který mu uštědří nestvůra. Lektvar přestane působit v okamžiku, kdy mana klesne na 0, či po určité dlouhé době.
  Poté můžete získat úkol od Daurona ve vesnici související s touto fontánou.

 1. Ohnivé koule, které vypouští draci, se odrážejí od stěn. Posuňte sloupem vždy tak, aby aspoň jedna ohnivá koule vybouchla o draka. Udělejte to 4x pro všechny draky a dveře ve 21 se otevřou.
 2. K otevření dveří se podívejte k bodu 20. Díry vedou do pekel, proto se jim vyhněte.
 3. Zde naleznete nějaké runy, dále pak knihu Umnění magické
 4. Do nejvyššího patra
 5. Do přízemí

 1. Pavoučí labyrint - kromě pavouků, kterých je zde věru nekonečno lze v chodbách nalézt občas nějaké drobnost.
 2. Do téhle chodby se lze dostat z místnosti o patro níže. Do ní se lze dostat jednoduše, prostě spadněte do díry. Ale pamatujte na to, že neexistuje cesta zpět. Proto si kupte kouzlo Připojení a jednoho mága zanechte před dírami. Jedna knihovna se odsune stiskem tlačítka na jihu, v druhé naleznete knihu Síla myšlenky.

Ohnivé peklo

 1. Zde se objevíte, když příjdete z předchozí úrovně. Schody na západě vedou zpět. Na východě lze nalézt teleport do vesnice. Jinak se vydejte na jih a nejprve prozkoumejte bludiště. Teprve pak jděte k bodu 2.
 2. Pohybujete se nad hlubokými srazy. Nespadněte. Tady na vás zaútočí dvě Jessie.
 3. Jehlany na severu a jihu lze otáčet. Vždy pak záleží ve které pozici je jehlan natočen. Stiskem tlačítka na severovýchodě se pak aktivuje teleport, který vás přenese na vámi zvolené místo. Pokud natočíte pouze severní jehlan, přenesete se na místo označené číslem 5. Pokud natočíte pouze jižní jehlan, přenesete se na místo označené číslem 6. Avšak po natočení obou jehlanů se přenesete na místo označené číslem 23. Z obou míst vedou zpětné teleporty.
 4. Páka aktivuje teleport vedoucí na 3.
 5. Sem ústí teleport z čísla 3.
 6. Sem ústí teleport z čísla 3.
 7. Schody vedou do dalšího patra. Tudy musíte projít, když chcete Peklo opustit.
 8. Schody vedou do dalšího patra.
 9. Na zarezlé páky použijte Olej, který lze koupit v kovárně
 10. Kniha vypráví o kletbě jednoho draka. Ačkoliv se pak ukáže, že všechno je jinak a že pověst je trošičku (malinko) zkreslená, úkol je nutné vykonat, aby jste mohli pokračovat dál. Běžte k číslu 11.
 11. Drak hlída Věčný oheň.
 12. Položte Věčný oheň do výklenku. Zabte draka, který se takto probudí k životu. Poté se vraťte k číslu 10, kde naleznete otevřené dveře.
 13. Tady na vás zaútočí mniši. Červení mniši kouzlí Vzplanutí. Kouzlo může ohrozit i čaroděje a lučišníky, kteří stojí za bojníky. Mniši jsou málo immuní proti ohni a tak lze vhodnou pozící donutit je, aby se navzájem pozabíjeli. (kouzla která vyvolají budou mít učinek ja jejich kolegy)
 14. Na tomto místě se vám přetočí kompas. Otočte se správnym směrem a pokračujte dál. Druhá možnost spočívá v tom, že do chodby zacouváte.
 15. Páka otevře cestu k 16. POZOR! Je to tajná chodba, neodhalitelna Automapingem.
 16. Páka blokuje teleport 17
 17. Skrytý teleport umocňuje dojem, že chodba je nekonečná. Ve skutečnosti je skupina vždy teleportována o několik políček před teleport.
 18. Zde naleznete Prsten ohně, který budete potřebovat ve 23.
 19. Kužel otevírá dveře 20.
 20. Dveře se otevřou, ale okamžitě zavřou. Rozdělte si skupinu. Uvnitř můžete nalézt druhý zlatý kříž
 21. Drak hlída Prsten chladu. Bude potřeba ve 23.
 22. Dveře otevírá klíč, jenž naleznete o patro výše, číslo 34. Pozor na červené Jessie! Dočasně ničí obranu proti ohni.
 23. Do prázdných zámků vložte Prsten ohně a Prsten chladu. Potom co zaslechnete zkrytý mechanismus se otevřou dveře na západě
 24. Schody vedou k drakovi, který hlída runu Teleport.
 25. Přes propasti použijte kouzlo Teleport
 26. Vyčleňte z party dva dobrovolníky z toho jednoho čaroděje. Čarodějem se teleportujte k číslu 26. Druhou postavu teleportujte na místo označené A. Čaroděj zatáhne za všechny páky a druhá postava přejde do severní chodby. Čarodějem vraťte páky do původního stavu a v severní chodbě se objeví další páka. Zatáhněte za ní a čarodějem opět dejte dolů všechny páky ve 26. Teleportujte všechny členy do místa označeného jako B a pokračujte na jih.
 27. Teleport do vesnice a schody do předchozí úrovně. Tam naleznete třetí zlatý kříž
 28. Ze zdi jsou vystřelovány ohnivé koule.

 1. Tudy vede cesta, kterou lze Peklo opustit. Pokračujte stále nahoru.
 2. <není na mapě>
 3. Schody vedou o patro níž, konkrétně k číslu 8.
 4. Páka otevírá dveře 34. Je nutné si rozdělit skupinu.
 5. Páka na západ od dveří otevírá tyto dveře. Páka za tajnou stěnou na severu zvedne most u 35.
 6. Zde naleznete klíč ke dveřím 22.
 7. Schody vedou ke dveřím 22. Dole na vás čeká mnich.
 8. Překlenovací patro. Dolu pokračujte k číslu 24, nahoru k drakovi, který hlídá runu Teleport, číslo 40.
 1. Drak zde hlídá runu Teleport. Všechny ostatni věci v této místnosti nemají žádný další význam
 2. Cesta do plovoucího světa.

Plovoucí světy

 1. Zde se k vám připojí Gralt
 2. Jediným úkolem v tomto levelu je otevřít tuto bránu. Nejsou zde nestvůry, takže by to neměl být problém
 3. Zde leží klíč
 4. Odtud je možné se k místu 3 dostat. Poblíž totiž kotví Loďka
 5. Stoupněte si na toto místo. Zakouzlete Automaping, a teleportujte celou svojí skupinu na místo 4
 6. Tudy do Mistrova chrámu
 7. A cestou si dejte pozor na propasti. Tento svět pluje ve vzduchu, takže byste hodně dlouho padali.

Chrám velkého Mistra

 1. Zde začínáte
 2. Dveře se otvírají v místě označeném číslem 3
 3. Do výklenků vložte 3 zlaté kříže.
 4. Na toto místo je nutné něco položit, aby se dveře na severu otevřely.
 5. Sundejte ze steny štít a odhalí se vám tajná chodba.
 6. Schody vedou do prvního patra
 1. Sloup se přesouvá tak, jak mačkáte tlačítka před ním. Jedno z řešení tkví v tom, zatížit jedno tlačítko předmětem. Poté si stoupněte na jiné a pak se vraťte na to původní. Cesta je volná.
 2. Zatáhněte za rohové páky
 3. Schody vedou do přízemí
 4. Gong oznámí nezvanou návštěvu. Na vaše postavy se vyřítí vojáci
 5. Schody vedou do posledního patra.
 1. Mistr - Jeho zabitím hra končí.
 2. Schody do prvního patra.
 1. <je zase jen v mé fantasii>
 2. Schody vedou do prvního podzemí.
 3. Zámek odemkněte paklíčem. V místnosti osvoboďte zajatce. Ukáže vám cestu. Stačí, když se budete držet v jeho stopách.
 4. Knihovna se dá vysunout ke stropu
 5. Zajatec vám otevře tuto chodbu. Páka aktivuje teleport do vesnice. Zde se mi do dobružství dostala chybka a tak se dialog zajatce zobrazuje i když už tam není.
 6. Brána do nekonečného světa.